• یکشنبه، ۱۸ آذر ۱۳۹۷
  • Sunday, December 9, 2018
اشتباه دفتر حافظ منافع ایران: تغییر در نقشه ایران با حذف خوزستان

دفتر حفاظت از منافع جمهوری اسلامی در واشنگتن که در سفارت پاکستان مستقر است اخیرا دستور تهیه تی شرت‌هایی با نقشه ایران را داده‌ بود تا در مسابقات وزنه برداری جهان در لس‌آنجلس استفاده شود. اما این تی‌شرت‌ها که مزین به نقشه ایران بود به دلیل واکنش هوارادان ایرانی که متوجه حذف بخش‌هایی از استان خوزستان روی آنها شده بودند جمع آوری گردید.

  • یکشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۶
  • 1
  • 4590

هنوز مشخص نیست طراح این تی‌شرت‌ها چه فرد یا کمپانی بوده است، اما در نخستین واکنش کمیته ملی المپیک ایران طی بیانیه کوتاهی اعلام کرد که هیچ نقشی در طراحی این تی‌شرت نداشته و حتی در جریان تصمیم به تولید این تی‌شرت‌ها از سوی وزارت خارجه ایران نیز قرار نگرفته بوده‌است. با این حال صبح روز یکشنبه به وقت محلی در تهران و تنها در راستای اطلاع رسانی از مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان و پوشش فعالیت‌های دفتر حافظ منافع تصاویر این تی‌شرت‌ها را منتشر کرده است.

از سوی دیگر شرکت کنندگان در مسابقات قهرمانی وزنه برداری جهان که روز یکشنبه سوم دسامبر 2017 در لس‌‌آنجلس برگزار در حال برگزاری است، می‌گویند نماینده فرهنگی دفتر حفاظت از منافع ایران تی شرت‌‌هایی را در بین آنان تقسیم کرده که بخشی از خاک استان خوزستان در جنوب غرب کشورمان در آن با ماژیک آبی ضمیمه آب‌های نیلگون خلیج فارس شده است. به بیان ساده تر، مقامات کنسولی رژیم اسلامی با بی سلیقگی تمام، اشتباه ابتدایی خود را با ماژیک آبی اصلاح کرده‌اند.

با اینکه دفتر حفاظت از منافع ایران می‌گوید این اشتباه سهوی بوده است اما برخی منتقدان رژیم اسلامی با این سوال به استقبال این موضوع رفته‌اند که چگونه افرادی که حتی از حدود مرزهای ایران نیز اطلاع کافی ندارند باید به عنوان نمایندگان سیاسی و کنسولی مردم آن سرزمین به سفارت گماشته شوند؟

 

نظر خود را در خصوص این مطب کنید
سرخط خبرها